Maqedoni, hapen adresa elektronike dhe numra telefoni për paraqitjen e parregullsive - Bota Sot
Maqedoni, hapen adresa elektronike dhe numra telefoni për paraqitjen e parregullsive

Maqedonia

Maqedoni, hapen adresa elektronike dhe numra telefoni për paraqitjen e parregullsive

Më: 26 mars 2020 Në ora: 12:26
Foto Ilustrim

Qeveria dhe Këshilli inspektues apelojnë te qytetarët t’i denoncojnë parregullsitë dhe mosrespektimin e masave qeveritare dhe rekomandimeve për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

Për të denoncuar parregullsitë janë hapur e-mail adresa të reja dhe në funksion janë vënë linja telefonike falas. Qytetarët munden parregullsitë t’i denoncojnë në numrat dhe e-mailat në vijim:

– Inspektorati Shtetëror i Punës: [email protected] ose në numrin 151 31
– Inspektorati Shtetëror i Tregut: [email protected] ose në numrin 191
– Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor: [email protected] ose në numrin 0800 255 55
– Agjencia për Ushqim dhe Veterinari: [email protected] ose në numrin 0800 3 2222
– Inspektorati Shtetëror për Transport: [email protected]
– Agjencia për Ilaçe dhe Mjete Mjekësore: [email protected]

Nga Qeveria sot informuan se shërbimet inspektuese me të gjitha kapacitetet e tyre vazhdojnë në mënyrë intensive të punojnë në terren.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat