Ritet numrit i personave të izoluar në Maqedoni - Bota Sot
Ritet numrit i personave të izoluar në Maqedoni

Maqedonia

Ritet numrit i personave të izoluar në Maqedoni

Më: 26 mars 2020 Në ora: 14:08
Foto Ilustrim

Gjatë natës së katërt midis 25 dhe 26 mars, në të gjithë vendin, policia regjistroi 301 rate të shkeljes së orës policore, prej të cilave 138 u pastruan në stacionin policor.

Numri i njerëzve në izolim si rezultat i pandemisë së coronavirusit tani ka arritur në 10.414 (krahasuar me një ditë më parë, numri është rritur për 450 persona).

Në mesin e të njëjtëve 149 nuk e respektuan masën e izolimit dhe ata do të të mbajnë përgjegjësi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat