MB-Maqedoni: Shtatë ushtarë do të kthehen nga Afganistani, do të dërgohen në karantinë

Maqedonia

MB-Maqedoni: Shtatë ushtarë do të kthehen nga Afganistani, do të dërgohen në karantinë

Më: 26 mars 2020 Në ora: 17:31
Foto ilustrim

Nga Ministria e Mbrojtjes theksojnë se nesër shtatë ushtarë të Maqedonisë do të kthehen nga Afganistani.

“Anëtarët e Ushtrisë pritet të arrijnë mbrëmjen e nesërme dhe më pas do të transportohen në vendin tonë.

Pas mbërritjes së tyre, në përputhje me rekomandimet e Qeverisë dhe Ministrisë së Shëndetësisë, ata do të dërgohen në karantinë dyjavore e cila është e detyrueshme për të gjithë qytetarët që kthehen nga jashtë”, thonë nga Ministria e Mbrojtjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat