Duka: 114 persona mund të dalin nga Dibra

Maqedonia

Duka: 114 persona mund të dalin nga Dibra

Më: 26 mars 2020 Në ora: 18:35
Hekuran Duka

Kryetari i Komunës së Dibrës, Hekuran Duka tha se 114 qytarë të cilët ishin në Dibër gjatë shpalljes së gjendjes së krizës tani mund ta lëshojnë qytetin.

Siç bëri të ditur ai, qytetarët dalin nga Dibra menjëherë ndërsa shtetasit e huaj lëshojnë vendin sipas protokollit paraprak.

Në hotelin në Banjishte kishte 114 persona nga disa qytete të vendit, nga rrethina e Rekës, Komuna e Mavrovës si dhe nga Kosova, Serbia, Bullgaria dhe Suedia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat