Qeveria siguroi 100 mijë maska mbrojtëse për qytetarët e Kumanovës, Prilepit dhe Tetovës - Bota Sot
Qeveria siguroi 100 mijë maska mbrojtëse për qytetarët e Kumanovës, Prilepit dhe Tetovës

Maqedonia

Qeveria siguroi 100 mijë maska mbrojtëse për qytetarët e Kumanovës, Prilepit dhe Tetovës

Më: 25 prill 2020 Në ora: 11:20
Foto ilustrim

Siç bëjnë të ditur nga Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim (DMSH), Qeveria e Maqedonisë së Veriut siguroi 100 mijë maska për qytetarët e Kumanovës, Prilepit dhe Tetovës.

DMSH gjatë ditës së djeshme i shpërndau maskat që do t’u ndahen qytetarëev.

“Qytetarët e Maqedonisë së Veriut duhet t’i respektojnë masat për mbajtjen e maskave mbrojtëse, të respektohet distanca sociale dhe të mbahet higjiena personale”, apelojnë nga DMSH.

Ndryshe, gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni, nëntë personave u është tërhequr vërejtja për mospërdorim të maskave ndërsa nga 1 prilli do të pasojë gjobë për secilin që nuk mban maskë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat