Arrestohen 49 persona për shkak të mosrespektimit të orës policore në Maqedoni - Bota Sot
Arrestohen 49 persona për shkak të mosrespektimit të orës policore në Maqedoni

Maqedonia

Arrestohen 49 persona për shkak të mosrespektimit të orës policore në Maqedoni

Më: 16 maj 2020 Në ora: 11:43
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të kaluara 64 persona nuk e kanë respektuan ndalimin e lëvizjes, ndërsa 49 prej tyre janë arrestuar, dhe për pjesën tjetër u morën të dhënat dhe do të pasojnë masat e duhura.

Njëzet persona kanë shkelur masën për mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse.

Sipas Ministrisë së Brendshme, në 24 orët e fundit në territorin e vendit 107 persona u janë dhënë vendime për izolim, ndërsa 54 persona kanë nënshkruar deklarata për vetizolim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat