LSDM-ja kërkon që qytetarët të shtojnë kujdesin për të mos u infektuar nga Covid-19

Maqedonia

LSDM-ja kërkon që qytetarët të shtojnë kujdesin për të mos u infektuar nga Covid-19

Më: 22 maj 2020 Në ora: 12:28
Ilustrim

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë edhe një herë ka kërkuar që qytetarët mos të relaksohen në betejën me pandeminë Covid-19 pasi ende nuk është kryer detyrimi i tyre për masat.

“Numri është normalizuar. Numri i rritur ditëve të fundit vjen si pasojë e ditëve të kaluara ku edhe u vendos që të zbuten masat restriktive. Shëndetësia në Maqedoni ka kapacitet që të luftojë me këtë pandemi por edhe qytetarët duhet të shtojnë kujdesin dhe mos kontribuojnë në zgjatjen e procesit të pandemisë” thonë nga LSDM-ja.

Ata gjithashtu edhe i replikojnë OBRM-PDUKM-së duke thënë se Ministria e Shëndetësisë ka qenë në krye të detyrës për të menaxhuar situatën në vend. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat