14 policë nga 103 të izoluarit rezultuan pozitiv në Covid-19 - Bota Sot
14 policë nga 103 të izoluarit rezultuan pozitiv në Covid-19

Maqedonia

14 policë nga 103 të izoluarit rezultuan pozitiv në Covid-19

Më: 22 maj 2020 Në ora: 12:30
Ilustrim

14 policë nga 103 të izoluarit rezultuan pozitiv në Covid-19, 8 prej tyre janë nga njësiti i EBR-së.

Megjithatë akoma nuk është e njohur se si ata erdhën në kontakt me personat e infektuar me Covid-19. Jozyratrisht në mesin e të infektuarve ka edhe nga qyteti i Ohrit.

103 pjesëtarëve të policisë u është shqiptuar masa e izolimit. Akoma nuk dihen detaje se si erdhi deri tek kontakti me të infektuar me Covid-19, megjithatë 103 pjesëtarët e policisë që janë futur në izolim vijnë nga Shkupi, Tetova dhe qytetet tjera të vendit dhe bëhet fjalë për pjesëtarë të njësitit për intervenim të shpejtë EBR. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat