Ruskovska publikon video të “Boki 13” dhe Milevskit - Bota Sot
Ruskovska publikon video të “Boki 13” dhe Milevskit

Maqedonia

Ruskovska publikon video të “Boki 13” dhe Milevskit

Më: 26 maj 2020 Në ora: 15:38
Rasti ”Haraçi”

Prokurorja Vilma Ruskovska sot në fjalën përmbyllëse për rastin”Haraçi” publikoi ​​një incizim të kamerave në shtëpinë e Jordan Kamçevit nga 21 shkurt 2019, pra një ditë më vonë pasi Bojan Jovanovski dhe Zoran Milevski Kiçec dolën me çantën “Louis Vuitton”.

Sipas Ruskovskas, ky inçizim, i cili po lëshohet për herë të parë për opinionin, hedh poshtë akuzën e të akuzuarit Jovanovski se ai nuk e di se ku përfunduar paratë nga video, e cila tregon Kiçec që mbante një çantë “Louis Vuitton” nga shtëpia e Jordan Kamçevit, domethënë se çanta e tij u kthye tek i dyshuari në rastin “Perandoria”.

“Ne siguruam prova me vendndodhjen dhe foton e saktë se çanta përfundoi në shtëpinë e prindërve të Jovanovskit”, tha Ruskovska, e cila shtoi se ajo qëllimisht e mbajti këtë regjistrim për ta publikuar në fjalët përfundimtare.

Sipas prokurores, video tregon se si Kiçec me të vërtetë kthen një çantë në shtëpinë e Kamçevit, por që nuk është çanta e “Louis Vuitton”.

Videoja tregon Boki dhe Kicheec që hyjnë në shtëpinë e Kamçevit njëri pas tjetrit. Mileski vesh një kuletë të errët dukshëm më të vogël.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat