Bekteshi: Objektet hotelierike me tarraca do të punojnë deri në orën 20:00 - Bota Sot
Bekteshi: Objektet hotelierike me tarraca do të punojnë deri në orën 20:00

Maqedonia

Bekteshi: Objektet hotelierike me tarraca do të punojnë deri në orën 20:00

Më: 27 maj 2020 Në ora: 12:27
Kreshnik Bekteshi

Objektet hotelierike që kanë tarraca do të mund të hapen nesër, dhe orari i tyre i punës do të jetë deri në orën 20:00, njoftoi sot Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi.

“Objektet e tjera hotelerike do të mund të hapen më vonë, pasi të shohin se si ndiqen rekomandimet. Ne kemi protokoll që parashikon tre faza në hapjen e objekteve hotelierike. Vendimi i djeshëm i qeverisë është realizimi i fazës së dytë. Ne do të monitorojmë situatën dhe nëse respektohen protokollet, do të realizohet faza e tretë për hapjen e objekteve në një hapësirë ​​të mbyllur”, tha Bekteshi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat