Taravari kërkon gjuhën shqipe ndërsa me shqiptarët flet në gjuhën maqedonase - Bota Sot
Taravari kërkon gjuhën shqipe ndërsa me shqiptarët flet në gjuhën maqedonase

Maqedonia

Taravari kërkon gjuhën shqipe ndërsa me shqiptarët flet në gjuhën maqedonase

Më: 29 maj 2020 Në ora: 12:58
Arben Taravari

Në një postim të Facebook-ut ku Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari ia kishte dedikuar Altrim Mahmutit i cili u largua nga partia, aktivistët e Lëvizjes Besa të cilët i kanë shkruar në komente Taravarit, kanë marrë përgjigje në gjuhën maqedonase nga ky i fundit.

Kjo vjen nga fakti që Lëvizja Besa ka bërë koalicion parazgjedhor me LSDM-në e Zoran Zaevit, pasi që nuk u arrit koalicioni me Aleancën për Shqiptarët.

Në vazhdim keni komentet dhe përgjigjen ironike të Taravarit në gjuhën maqedonase.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat