LSDM: Mickoski kërkoi nga Çulev që të fsheh krimin e tij - Bota Sot
LSDM: Mickoski kërkoi nga Çulev që të fsheh krimin e tij

Maqedonia

LSDM: Mickoski kërkoi nga Çulev që të fsheh krimin e tij

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 11:55
LSDM

Sjellja skandaloze dhe e papërgjegjshme e Hristijan Mickoski pasqyron mitrën e OBRM-PDUKM-së, ku asgjë nuk ka ndryshuar dhe e vetmja ideologji është të punohet për interes personal dhe të dëmtojë qytetarët, akuzojnë nga LSDM.

“Hristijan Mickoski, jo vetëm që u fsheh nga inspektorët në një lokal në mes të Shkupit, por kërkoi edhe strukturat e ministrit teknik të Ministrisë së Brendshme, Naqe Çulev, që ta ndihmojnë për të fshehur krimin e tij.

Me kërkesë të Mickoskit dhe urdhrit të Çulev, policë me uniformë mbërritën në restorant në përpjekje për të shpëtuar Mickoski nga përgjegjësia.

Së bashku me pronarin, ata gënjejnë se kameramani nga kamerat e sigurisë në të cilat ishte regjistruar prania e Mickoski ishte vjedhur, por gjatë kontrollit, u gjet kameramani.

Hristijan Mickoski gënjen kur thotë se nuk i dinte protokollet dhe kjo është arsyeja pse ai shkeli ndalesën. Ai e dinte me siguri se nuk i respektonte masat dhe ndalesat dhe kjo është arsyeja pse ai i bëri thirrje Çulevit që të ndihmojë atë për të fshirë gjurmët dhe provat e tij”, thuhet në deklaratën e LSDM-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat