Frika nga kryeministri shqiptar, Apasiev: Të formojmë qeveri pa BDI-në vetëm dy parti maqedonase - Bota Sot
Frika nga kryeministri shqiptar, Apasiev: Të formojmë qeveri pa BDI-në vetëm dy parti maqedonase

Maqedonia

Frika nga kryeministri shqiptar, Apasiev: Të formojmë qeveri pa BDI-në vetëm dy parti maqedonase

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 12:48
, Dimitar Apasiev,

Kryetari i së Majtës, Dimitar Apasiev, tha se në këto zgjedhje dy parti maqedonase do të jenë në gjendje të formojnë një qeveri, dhe njëra nga ato parti do të jetë E Majta.

“Dhe kjo me koronën, frika është e madhe, do të ndikojë në pjesëmarrje në zgjedhje, por revolta është gjithashtu e madhe. Pra, pjesëmarrja do të jetë brenda intervalit normal. Unë mendoj se skenari i vitit 2006 do të përsëritet kur dy parti maqedonase do të jenë në gjendje të formojnë një qeveri pa shantazhe nga partitë shqiptare, sepse kontrolli tjetër është kantonizimi. Ne jemi një, do të shohim se kush do të jetë pala tjetër.

Pa deputetët tanë, ne do të binim nën shantazhin e BDI-së, apo të ndonjë partie shqiptare, sepse ato nuk ndryshojnë për sa i përket platformës së Tiranës”, tha Apasiev.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat