Maqedoni: Nesër do të diskutohet mbyllja e sërishme e kufijve me Kosovën dhe Serbinë - Bota Sot
Maqedoni: Nesër do të diskutohet mbyllja e sërishme e kufijve me Kosovën dhe Serbinë

Maqedonia

Maqedoni: Nesër do të diskutohet mbyllja e sërishme e kufijve me Kosovën dhe Serbinë

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 14:10
Foto Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se duke pasur parasysh zhvillimin e situatës me COVID-19 në vendet fqinje, Komisioni për Sëmundje Infektive në mbledhjen e nesërme do të diskutojë për mbylljen e sërishme të kufijve me Kosovën dhe Serbinë.

Komisioni për Sëmundje Infektive thotë se në mënyrë aktive e ndjek situatën epidemiologjike me coronavirusin në vendet e rajonit dhe vendet fqinje, si dhe nuk përjashtohet mundësia e kthimit të masave kufizuese.

Pas mbledhjes së Komisionit për Sëmundje Infketive, Ministria e Shëndetësisë do të informojë për vendimet e marra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat