Sela dhe Gashi në takim me Kurtin, a do e mbështet VV-ja koalicionin në këto zgjedhje? - Bota Sot
Sela dhe Gashi në takim me Kurtin, a do e mbështet VV-ja koalicionin në këto zgjedhje?

Maqedonia

Sela dhe Gashi në takim me Kurtin, a do e mbështet VV-ja koalicionin në këto zgjedhje?

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 16:04
Sela dhe Gashi

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela dhe ai Alternativës, Afrim Gashi kanë takuar sot në Prishtinë kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti.

“Sela dhe Gashi takuan Kurtin në selinë e Vetëvendosjes, kurse temë e bisedës ka qene forcimi i bashkëpunimit të metutjeshëm mes këtyre subjekteve, bashkëpunimi mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, si dhe lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar”, kanë deklaruar burime partiake brenda takimit.

Komisioni për Sëmundje Infektive vendos nesër nëse do të mbyllen sërish kufijtë me Kosovën dhe Serbinë

Vetëvendosja e Albin Kurtit ka paralajmëruar se do të shtrij veprimin e saj politik edhe në Maqedoni të Veriut, gjë kjo e cila nuk u prit mirë nga asnjë parti politike përveç Alternativës së Afrim Gashit.

Megjithatë, Aleanca për Shqiptarët ende nuk ka qëndrim zyrtar për paralajmërimin e Albin Kurtit se Vetëvendosja do të shtrihet edhe në Maqedoni.

Nuk dihet në koalicioni i ASH-AAA-së sot ka shkuar sot në Prishtinë për të kërkuar mbështetjen e Kurtit në këto zgjedhje parlamentare që pritet të mbahen më 15 korrik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat