Një i burgosur në Idrizovë i infektuar me coroanvirus - Bota Sot
Një i burgosur në Idrizovë i infektuar me coroanvirus

Maqedonia

Një i burgosur në Idrizovë i infektuar me coroanvirus

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 16:46
Burgu i Idrizovës

Në entin ndëshkimor-përmirësues në Idrizovë është regjistruar rasti i parë me coronaviurs te një i burgosur.

Krahas të infektuarit me virus, në izolim ndodhen edhe dhjetëra të burgosur të tjerë që janë ndodhur në qelinë e tij dhe në qelinë përballë, e të cilët kanë pasur kontakt me atë.

Drejtori i burgut, Bobi Mojsovski për AIM, thotë se i burgosuri i cili ka qenë nga Velesi, më 30 qershor ka thënë se ka rritje të temperaturës me çka i është bërë testi për coronavirus.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat