Maqedoni, regjistrohen 470 shkelje për mosmbajtje të maskës - Bota Sot
Maqedoni, regjistrohen 470 shkelje për mosmbajtje të maskës

Maqedonia

Maqedoni, regjistrohen 470 shkelje për mosmbajtje të maskës

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 10:23
Foto Ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni informon se kanë vazhduar me kontrollet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Gjatë ditës së djeshme , në territorin e Maqedonisë së Veriut gjithsej 470 persona nuk kanë respektuar masën për mbrojtje personale.

Ministria e Punëve të Brendshme ju bën apel qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjellura nga Qeveria që kanë për qëllim menaxhimin e coronavirusit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat