OBRM-PDUKM: Zaev rrënoi sistemin në Maqedoni për të instaluar sistem kriminal - Bota Sot
OBRM-PDUKM: Zaev rrënoi sistemin në Maqedoni për të instaluar sistem kriminal

Maqedonia

OBRM-PDUKM: Zaev rrënoi sistemin në Maqedoni për të instaluar sistem kriminal

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 11:50
Foto Ilustrim

Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se “derisa qytetarët infektohen dhe vdesin, Venko Filipçe incizon spote dhe shkon në tubime me Zaevin”.

“Maqedonia me 6.625 të infektuar dhe 321 të vdekur është rekordere në rajon në 100 mijë banorë”, thuhet në kumtesën e OBRM-PDUKM-së.

Ata shtojnë se Filipçe, Zaev dhe LSDM kanë prioritete të tjera në vend të shëndetit të qytetarëve.

“Virusi i quajtur Qeveria e Zaevit është njëjtë i rrezikshëm si coronavirusi. Ky virus e han Maqedoninë, e varfëron, krijon sistem të korripsonit, krimit dhe zhvatjes, në vend që të ndërtojë sistem cilësor shëndetësor, arsimor dhe ekonomi”, thuhet në fund të njoftimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat