Qeveria publikon protokollet për vendet e punës të rrezikuara nga përhapja e virusit - Bota Sot
Qeveria publikon protokollet për vendet e punës të rrezikuara nga përhapja e virusit

Maqedonia

Qeveria publikon protokollet për vendet e punës të rrezikuara nga përhapja e virusit

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 12:17
Foto Ilustrim

Në ueb-faqen e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut janë publikuar protokollet për punë në vendet ku ka rrezik nga përhapja e coronavirusit.

Janë publikuar disa protokollet siç janë për vendet e lojërave të fatit, i hoteleve, muzeve, galerive.

Ka edhe rekomandime dhe udhëzime për parandalim nga përhapja e coronavirusit gjatë hyrjes së shtetasve të Maqedonisë dhe të huaj në vend.

.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat