Maqedoni, bie numri i të infektuarve me coroanvirus në MPB - Bota Sot
Maqedoni, bie numri i të infektuarve me coroanvirus në MPB

Maqedonia

Maqedoni, bie numri i të infektuarve me coroanvirus në MPB

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 13:09
Foto ilustrim

Pas shtatë ditëve, numri i punonjësve të infektuar në MPB filloi të ulet.

Nga 91 raste të evidentuara në MPB, 74 persona po shërohen dhe krahasuar me të premten e kaluar që kishte 77 raste, tani numri është zvogëluar.

Nga MPB nuk japin informacione se në cilët njësi ka të infektuar.

Ashtu si javën e kaluar, edhe tani ka rënie të numrit punëtorëve që ndodhen në vetizolim për shkak të kontaktit me person të infektuar. Nga java e kaluar, 239 persona morën vendime për izolim, ndërsa këtë javë janë 229, që do të thotë se numri bie.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat