Bomba të reja për LSDM-në dhe VMRO-në, dëgjohen Janushevi dhe Zaevi - Bota Sot
Bomba të reja për LSDM-në dhe VMRO-në, dëgjohen Janushevi dhe Zaevi

Maqedonia

Bomba të reja për LSDM-në dhe VMRO-në, dëgjohen Janushevi dhe Zaevi

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 15:14
Foto Ilustrim

Sot në kanalin Youtube dolën biseda të reja të përgjuara. Njëra ka të bëjë me sekretarin e përgjithshëm të VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev. Ai bisedon me Mile Janakievskin për lista të të punësuarve dhe disa mospajtime rreth këtyre të punësuarve që janë shënuar.

Për dallim nga bombat e publikuara deri tani, kjo nuk është bisedë e incizuar nga ndonjë takim, por bëhet fjalë për bisedë të përgjuar dhe është incizim i vjetër. Paralelisht me këtë u publikuan edhe pjesë të reja të takimit Zoran Zaev dhe Aleksandar Verushevski, djali i ish Agjentit Zoran Verushevski.

Në këtë incizim Zaev sqaron se plotësisht e kontrollon LSDM-në, vetë e financon dhe se nuk ka nevojë për Branko Crvenkovskin. Zaev vetë tregon se ka kapital prej 8.5 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat