MPB: 478 persona pa maskë, kërkohet respektimi i masës

Maqedonia

MPB: 478 persona pa maskë, kërkohet respektimi i masës

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 10:32
Foto Ilustrim

Nga MPB informojnë se dje janë regjistruar 478 shkeljet të masës për mbajtjen e obligueshme të maskës mbrojtëse

“Gjatë natës së kaluar (03/04.07.2020) në gjithë territorin e vendit MPB-ja ka regjistruar 478 shkelje të masës për mbajtjen e maskës mbrojtëse”, thonë nga MPB.

Nga Ministria për Punë të Brendshme apelojnë deri tek qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet që ja miratuar Qeveria me qëllim të ballafaqimit me Covid-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat