Shtatë të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut - Bota Sot
Shtatë të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Maqedonia

Shtatë të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 16:40
Foto ilustrim

Shtatë persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut.

Lajmi është bërë i ditur nga autoritetet shëndetësore të vendit fqinj.

Ndërkohë janë regjistruar 115 të infektuar të rinj. Po ashtu janë shëruar 40 persona.

Në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut janë testuar 1032 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat