Maqedoni: KRRE i publikon çmimet e reja të derivateve të naftës për këtë javë - Bota Sot
Maqedoni: KRRE i publikon çmimet e reja të derivateve të naftës për këtë javë

Maqedonia

Maqedoni: KRRE i publikon çmimet e reja të derivateve të naftës për këtë javë

Më: 6 korrik 2020 Në ora: 13:02
Foto Ilustrim

Komisioni Rregullator për Energjetikë informon se ka sjellë vendim për rritje të çmimeve të derivateve të naftës, për mesatarisht prej 0.15 përqind.

Sipas vendimit, çmimi i Eurosuper BS-95 do të ulet për 0.50 denarë për litër, ndërsa çmimet e Eurosuper BS-98 dhe Eurodiselit do të ngelen të njëjta.

Eurosuper BS-95 do të kushtojë 60.50 denarë për litër, Eurosuper BS-98 do të kushtojë 63.00 denarë për litër, ndërsa Eurodiseli 52.50 denarë për litër.

Këto çmime do të hyjnë në fuqi nga mesnata e sotme dhe do të vlejnë deri në javën e ardhshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat