Publikohen “bomba” të reja për Janushevin dhe Janakieskin - Bota Sot
Publikohen “bomba” të reja për Janushevin dhe Janakieskin

Maqedonia

Publikohen “bomba” të reja për Janushevin dhe Janakieskin

Më: 6 korrik 2020 Në ora: 16:03
Janushevin dhe Janakieskin

Pesë “bomba” të reja edhe sot janë publikuar në kanalin Youtube, për të cilat pohohet se janë për sekretarin e përgjithshëm të VMRO DPMNE-së, Igor Janushev dhe ish ministrin Mile Janakieski.

Në incizime dëgjohet se si ata merren vesh për rezervim të disa avionëve nga jashtë vendit që të sjellin votues nga diaspora, sipas të gjitha gjasave, në periudhën e vitit 2015.

Të njëjtët, gjoja më tej merren vesh se si të shkatërrohen dokumentet lidhur me udhëtimet.

Paralelisht me këtë, në Youtube u publikua edhe video- incizim për të cilin thuhet se ministrja e mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska është mysafir te të dënuarit në rastin “Reket”, Boki 13, të shoqëruar nga ish kryetarja e Speciales, Katica Janeva.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat