Shekeriska dhe Filipçe në vizitë në Spitalin e Përgjithshëm në Kërçovë - Bota Sot
Shekeriska dhe Filipçe në vizitë në Spitalin e Përgjithshëm në Kërçovë

Maqedonia

Shekeriska dhe Filipçe në vizitë në Spitalin e Përgjithshëm në Kërçovë

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 12:31
Foto Ilustrim

Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Mbrojtjes, Radmila Shekerinska dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe  sot (14:00) do ta vizitojnë Spitalin e Përgjithshëm në Kërçovë, si dhe spitalin që është në ndërtim e sipër 100 metra nga ky objekt shëndetësor.

Sipas paralajmërimeve, me spitalin në ndërtim e sipër, Kërçova do të bëhet me një qendër të re mjekësore, me vlerë prej rreth 200 milionë denarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat