Anketa e IPIS: BDI fiton zgjedhjet te shqiptarët më 15 korrik, në bllokun maqedonas fituese VMRO-DPMNE - Bota Sot
Anketa e IPIS: BDI fiton zgjedhjet te shqiptarët më 15 korrik, në bllokun maqedonas fituese VMRO-DPMNE

Maqedonia

Anketa e IPIS: BDI fiton zgjedhjet te shqiptarët më 15 korrik, në bllokun maqedonas fituese VMRO-DPMNE

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 13:10
Foto Ilustrim

Në anketën e fundit të IPS BDI del fituese me 15 korrik. Në pyetjen se cilën parti do të votoni me 15 korrik në bllokun shqiptar me 25.9 % mendojnë për BDI-në partinë e Ali Ahmetit dhe kryeministrin e parë shqiptar, më pas vjen koalicioni ASH-AAA me 17.4 %  dhe PDSH-ja me 4.1 %, ndërsa koalicioni LSDM – BESA me 10.7 %.

Në bllokun maqedonas me 21.9% mendojnë për VMRO dhe me 19.8% për koalicionin LSDM-BESA me 1.3 e Majta Maqedonase . Me 16.4% nuk dëshirojnë të tregojnë ndërsa me 17.1% nuk e dinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat