Mickoski: Në ditët e para, investime të huaja

Maqedonia

Mickoski: Në ditët e para, investime të huaja

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 13:23
Hristijan Mickoski

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan MIckovski, ka deklaruar se vendi ndodhet në situatë të vështirë ku bëhet luftë mes të mirës dhe të keqes. Ai tha se vendit i duhet zhvillim. Premtoi se programi i tyre është zhvillimor dhe parashikon që në 100 ditët e para të qeverisjes tre investime të huaja.

Në këtë projekt “ripërtëritja” do të gjeni tatim më të ulët në Evropë prej 8%, 0% tatim për të rinjtë deri më 29 vjet për ata punëdhënës që do të punësojnë, masa dhe metodologji që të mund të ndiqni të gjithë, si deri tek papunësia  9%, atje do të gjeni gjyqësor të rinovuar dhe reformuar- deklaroi Hristijan Mickovski, VMRO-DPMNE.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat