Dita e zgjedhjeve 15 korriku shpallet ditë jo pune në Maqedoni - Bota Sot
Dita e zgjedhjeve 15 korriku shpallet ditë jo pune në Maqedoni

Maqedonia

Dita e zgjedhjeve 15 korriku shpallet ditë jo pune në Maqedoni

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 18:35
Foto Ilustrim

Qeveria e Maqedonisë ka shpallur 15 korrikun si ditë jo pune për shkak të organizimit të zgjedhjeve parlamentare.

“Në seancën e sotme të 74-të, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut shpalli 15 korrikun si ditë jo pune për shkak të zbatimit të qetë të procesit zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe të njëjtën ditë nuk do të punohet”, thuhet në deklaratën e Qeverisë.

Në këtë seancë gjithashtu Qeveria miratoi ndryshimet në Protokoll për mënyrën dhe kushtet për organizimin e ngjarjeve, veçanërisht në hapësira të hapura.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat