Dimitrov: Për ne maqedonasit, gjuha maqedonase është një çështje e mbyllur - Bota Sot
Dimitrov: Për ne maqedonasit, gjuha maqedonase është një çështje e mbyllur

Maqedonia

Dimitrov: Për ne maqedonasit, gjuha maqedonase është një çështje e mbyllur

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 20:02
Nikolla Dimitrov

Për ne maqedonasit, gjuha maqedonase është një çështje e mbyllur si në vend ashtu edhe në botë, tha Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov në promovimin e sotëm të katër botimeve kapitale për gjuhën maqedonase.

“Me miqësi, që të jetë e vërtet, dhe integrimet evropiane, të jemi evropianë, nënkuptojnë të drejtën tonë për vetëvendosje”, tha Dimitrov.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat