Maqedoni: 415 raste të mosmbajtjes së maskës për mbrojtje nga COVID-19 - Bota Sot
Maqedoni: 415 raste të mosmbajtjes së maskës për mbrojtje nga COVID-19

Maqedonia

Maqedoni: 415 raste të mosmbajtjes së maskës për mbrojtje nga COVID-19

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 11:00
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme në Maqedoninë e Veriut informon se ka vazhduar kontrollet për respektimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga MPB thonë se gjatë ditës së djeshme në territorin e të gjithë vendit janë regjistruar 415 shkelje të masës për mbajtjen e maskës.

MPB ju bën apel qytetarëve që të vazhdojnë me respektimin e masave dhe protokolleve të miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat