Spasovski: Qeveria do ta shqyrtojë propozimin e Komisionit për masat e reja dhe do të merret vendim - Bota Sot
Spasovski: Qeveria do ta shqyrtojë propozimin e Komisionit për masat e reja dhe do të merret vendim

Maqedonia

Spasovski: Qeveria do ta shqyrtojë propozimin e Komisionit për masat e reja dhe do të merret vendim

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 11:46
Oliver Spasovski

Kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut Oliver Spasovski, tha se Qeveria do ta shqyrtojë propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive, në lidhje me masat në kufi.

Ai tha se propozimi do të shqyrtohet gjatë ditës së sotme dhe menjëherë do të vendoset për të.

Komisioni rekomandon të vendoset masa e testit PCR për shtetasit e Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnjës

“Qeveria do ta shqyrtojë propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive në lidhje me masat e propozuara për kufijtë dhe do të merr vendim”, tha Spasovski.

Komisioni për Sëmundje Infektive informoi se sot në mëngjes ka mbajtur mbledhje dhe i ka propozuar Qeverisë që për shtetasit e Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnjës e Hercegovinës të jetë i detyrueshëm testi PCR negativ, gjatë hyrjes në Maqedoni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat