Kallëzim penal ndaj një personi nga Velesi për shkak të tregtimit me lëndë narkotike - Bota Sot
Kallëzim penal ndaj një personi nga Velesi për shkak të tregtimit me lëndë narkotike

Maqedonia

Kallëzim penal ndaj një personi nga Velesi për shkak të tregtimit me lëndë narkotike

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 18:08
Foto Ilustrim

Policia e Velesit ka ngritur kallëzim penal kundër një 34-vjeçari nga Velesi për shkak të dyshimit se ka kryer vepër penale prodhim dhe tregti me lëndë narkotike.

Siç informojnë nga MPB, më 29 janar në rrugën Ljublanska, policia ka vërejtur se si D.D. po i shiste drogë D.A.

Blerësi me taksi ka ardhur deri tek shtëpia e shitësit, me çka vetura është ndalur dhe gjatë kontrollit tek ai është zbuluar heroinë.

Pas kësaj është bërë bastisje në shtëpinë e të paraqiturit ku u zbulua dhe konfiskuar heroinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat