“Rruga drejt…” – Zaev mbi platformën dhe pritjet e koalicionit “Mundemi” - Bota Sot
“Rruga drejt…” – Zaev mbi platformën dhe pritjet e koalicionit “Mundemi”

Maqedonia

“Rruga drejt…” – Zaev mbi platformën dhe pritjet e koalicionit “Mundemi”

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 14:28
Zoran Zaev

Në edicionin e fundit të emisionit “Rruga drejt” për këtë sezon i ftuar është lideri i LSDM-së Zoran Zaev, i cili njëherësh është kandidati i koalicionit “Mundemi” për kryeministër të Maqedonisë së Veriut.

Në emisionin e sontëm që transmetohet në orën 20:35 Zaev përgjigjet lidhur me idenë e BDI-së për kryeministër shqiptar, ndërsa porositi edhe njëherë se edhe për vetë BDI-në është mire të shkojë në opozitë.

I pyetur për deklarimin e tij se ka kapital prej 8.5 milion euro Zaev u përgjigj se kapitali I tij ishte 10 milion por tani ka rënë në 8.5 milion euro. Ai gjithashtu shprehet i bindur se qytetarët do të mbështesin partinë e tij, ndërsa do të dënojnë politikat e VMRO-DPMNE-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat