Sela: Duam t’i mbajmë shqiptarët në vendin tonë - Bota Sot
Sela: Duam t’i mbajmë shqiptarët në vendin tonë

Maqedonia

Sela: Duam t’i mbajmë shqiptarët në vendin tonë

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 15:55
Ziadin Çela

Koalicioni “Tash është koha” ka vazhduar fushatën në Kërçovë. Kryetari i ASH-së, Ziadin Sela deklaroi se motivi i tyre politik është t’i mbajnë shqiptarët në vend dhe t’i avancojnë ata në pozitat e merituara shtetërore.

Sela tha se më 15 korrik shqiptarët do të sjellin ndryshimin.

Motivi ynë kryesorë në këto zgjedhje është ta mbajmë shqiptarin këtu. Ta kthejmë shqiptarin që ka ikur sepse sot ky është akti më i lartë patriotik.

Jemi të vetëdijshme se asnjë shqiptar nuk do të largohet nga puna, nuk do të ndodhë. Ia kemi dhënë shpresën. Ju do të avancoheni. Ju që keni ngel për bashkëpunëtor të rinj, gjenin e keni për udhëheqës”-tha Ziadin Sela, Kryetar i ASH-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat