Komunat e Shkupit me më së shumti të infektuar me coronavirus - Bota Sot
Komunat e Shkupit me më së shumti të infektuar me coronavirus

Maqedonia

Komunat e Shkupit me më së shumti të infektuar me coronavirus

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 18:15
Shkupi

Në Shkup, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, momentalisht ka 1.928 raste akktive.

Më së shumti raste aktive në Shkup ka Çairi me 360 raste, më pas vjen Gazi Baba, Aerodromi 166, Butelli 156, Komuna Qendër 156, Karposhi 153, Saraj 140 dhe Kisella Voda 114.

Më pas vjen Gjorçe Petrov me 111 raste, Studeniçani me 121 raste, Shuto Orizareja me 89 raste, haraçina me 46, Ilindeni 34, Petroveci 18, Çuçer Sandeva 18 dhe Sopishte 18.

Deri tani në Maqedoni janë bërë 72.690 testime me coronavirus. Deri tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me coronavirus që nga fillimi i epidemisë është 7.572, numri i të shëruave 3.624, numri i të vdekurve 362 ndërsa momentalisht numri i rasteve aktive është 3.586.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat