Në Kërçovë për votime janë paraqitur 36 të sëmurë me coronavirus dhe persona në izolim, 483 të sëmurë - Bota Sot
Në Kërçovë për votime janë paraqitur 36 të sëmurë me coronavirus dhe persona në izolim, 483 të sëmurë

Maqedonia

Në Kërçovë për votime janë paraqitur 36 të sëmurë me coronavirus dhe persona në izolim, 483 të sëmurë

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 15:04
Kërçovë

Në Komunën e Kërçovës për votime në zgjedhjet kuvendare janë paraqitur 36 të sëmurë me coroanvirus dhe persona që ndodhen në vetizolim dhe 483 persona të sëmurë, të pafuqishëm.

“Personat që ndodhen në karantinë në shtëpi për shkak të coronavirusit dhe personat që u është dhënë masa e izolimit, do të votojnë më 13 korrik në shtëpitë e tre, të sëmurët dhe të dobëtit do të votojnë më 14 korrik”, njftoi kryetarja e Komisioni Zgjedhor Komunal, Antigona Seferi.

Ajo tha se në Kërçovë në procesin e fundit zgjedhor ka pasur 115 vendvotime ndërsa tani do të votohet në 113 vendvotime. Kjo, sipas saj, ndodh për shkak të uljes së numrit të vendvotimeve nën 10, dhe ata që mbesin barten në vendvotimin më të afërt.

Më 14 korrik do ktutitë e votimit do të hapen në ora ndërsa votimi do të zgjasë deri në ora 21.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat