Mehazi: Truket e Zaevit me Thaçin për policinë financiare - Bota Sot
Mehazi: Truket e Zaevit me Thaçin për policinë financiare

Maqedonia

Mehazi: Truket e Zaevit me Thaçin për policinë financiare

Nga: Sulejman Mehazi Më: 5 gusht 2020 Në ora: 14:46
Sulejman Mehazi

Zaevi ia jep Thaçit policinë financiare, jo për diçka, po vetëm për dy qëllime.

Një, për të detyruar e frikësuar BDI-në e Ali Ahmetit për shkak zbardhjeve të transfereve të dyshimta të funksionarëve të BDI-së dhe dy, për të frikësuar Alternativën për shkak transfereve të dyshymta të kësaj partie nga Irani dhe Katari.

Këto janë truket e Zaevit e Thaçit të qëllimshme.

Një, për të lëshuar pe BDI-ja për kryeministrin shqiptar dhe dy, për të shkëputur Alternativën e Gashit nga ASH-ja e Selës për një qeverisje stabile të Zaevit me 66 deputetë: 46- LSDM + 15-BDI + 4-Alternativa +1-PDSH= 66 deputetë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat