Katër viktima dhe 200 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore - Bota Sot
Katër viktima dhe 200 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Maqedonia

Katër viktima dhe 200 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 18:32
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore raportoi të shtunën për 4 pacientë të vdekur dhe 200 të infektuar me koronavirusin e ri brenda 24 orëve.

Rastet e reja të të infektuarve dalin pas testimit të 1828 mostrave.

Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve ka regjistruar 15 pacientë të shëruar.

Sipas të dhënave të fundit, numri i personave të vdekur me sëmundjen Covid-19 ka arritur në 523.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë me Covid-19 jani diagnostikuar gjithsej 11,754 persona.

Prej tyre, 7,622 pacientë janë shëruar.

Ndërkaq, numri i rasteve aktive është 3,609.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat