Rritet numri i rasteve të reja me coronavirus, Filipçe paralajmëron vaksina falas kundër gripit sezonal - Bota Sot
Rritet numri i rasteve të reja me coronavirus, Filipçe paralajmëron vaksina falas kundër gripit sezonal

Maqedonia

Rritet numri i rasteve të reja me coronavirus, Filipçe paralajmëron vaksina falas kundër gripit sezonal

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 09:30
Foto ilustrim

200 raste me reja me COVID-19, 15 të shëruar dhe katër të vdekur, është bilanci i regjistruar dje nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas të dhënave, pas Shkupit, numri më i madh i personave të infektuar është në Shtip, Kumanovë, Gostivar, Tetovë dhe Veles.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, dje njoftoi se rritja e numrit të vaksinave të gripit sezonal falas, është si pjesë e strategjisë për trajtimin e COVID-19, ndërsa tha se po merren hapa për të forcuar kapacitetin spitalor, për testime të shpejta, si dhe për të rritur stafin mjekësor në pritje të një vale të re të mundshme nga coronavirusi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat