Komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet në rrugë me lagështi - Bota Sot
Komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet në rrugë me lagështi

Maqedonia

Komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet në rrugë me lagështi

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 10:11
Foto ilustrim

Komunikacioni në vend po zhvillohet në rrugë me lagështi, informojnë nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë.

Nga atje informojnë se komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet të ulët.

Nga LAMM u rekomandojnë shoferëve që të kenë kujdes me shpejtësinë e veturave, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut.

Sipas LAMM në vendkalimet kufitare, nga ana e Maqedonisë, nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat