Zaev: Ftesa e Ahmetit për liderët shqiptar, është presion ndaj meje dhe LSDM-së - Bota Sot
Zaev: Ftesa e Ahmetit për liderët shqiptar, është presion ndaj meje dhe LSDM-së

Maqedonia

Zaev: Ftesa e Ahmetit për liderët shqiptar, është presion ndaj meje dhe LSDM-së

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 14:12
Zoran Zaev

Pas ftesës së Ali Ahmetit për liderët e partive shqiptare, për të realizuar takim të përbashkët të enjten në Shkup, ka reaguar kryetari i LSDM-së Zoran Zaev.

I pyetur se çfarë mendon për iniciativën e Ahmetit, ai tha se kjo është presion ndaj LSDM-së dhe koalicionit “Mundemi”.

“Po, e shoh si presion ndaj meje, LSDM-së dhe koalicionit Mundemi, për kryeministër me propozim të BDI-së”, tha Zaev

Në pyetjen nëse ka marrëveshje në mes LSDM-së dhe BDI-së, ai tha se është herët të flitet për çfarëdo  marrëveshje

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat