Zaev: Ende nuk ka shumicë kuvendare - Bota Sot
Zaev: Ende nuk ka shumicë kuvendare

Maqedonia

Zaev: Ende nuk ka shumicë kuvendare

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 19:36
Zoran Zaev

Ka përfunduar takimi Zaev – Ahmeti, që u mbajt në hapësirat e Kuvendit të RMV-së, gjatë pasditës së sotme.

Ndonëse ka përafrime, lideri i LSDM-së ka pohuar se nuk është arritur marrëveshje për shumicë qeverisëse, përc.

Sipas tij, nuk mund të thuhet se është arritur ndonjë ujdi, dhe se bisedimet mes të dy partive politike vazhdojnë edhe më tej.

Ndryshe, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti ka ftuar në takim krerët e partive tjera politike shqiptare që kanë fituar ulëse në kuvend.

Një thirrje e këtillë, nga ana e Zoran Zaevit, është konsideruar si trysni poltike e Ahmetit në lidhje me premtimin për kryeministër shqiptar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat