Bilall Kasami do të përgjigjet të mërkurën nëse do të jetë i pranishëm në takimin e thirrur nga Ali Ahmeti - Bota Sot
Bilall Kasami do të përgjigjet të mërkurën nëse do të jetë i pranishëm në takimin e thirrur nga Ali Ahmeti

Maqedonia

Bilall Kasami do të përgjigjet të mërkurën nëse do të jetë i pranishëm në takimin e thirrur nga Ali Ahmeti

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 19:56
Bilall Kasami

Kryesia e Lëvizjes BESA do të sjellë vendim të mërkurën nëse do të pranojë ose jo ftesën e liderit të BDI-së, Ali Ahmeti.

Zyrtarë të lartë të kësaj partie i kanë thënë se të mërkurën do të dihet nëse kryetari Bilall Kasami do të shkojë në takimin e përbashkët të liderëve shqiptar të ftuar nga Ali Ahmeti.

Me gjasë, Kasami do të jetë pjesë e takimit, megjithëse shpresojnë që edhe Ziadin Sela dhe Afrim Gashi t’i përgjigjen pozitivisht ftesës.

Qëndrimi i BESËS është që fituesi me fituesin të lidh koalicion qeveritar, ndërsa është kundër asaj që të gjitha partitë shqiptare të jenë pjesë e Qeverisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat