Kjo është gjendja me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut, ja bilanci i 24 orëve

Maqedonia

Kjo është gjendja me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut, ja bilanci i 24 orëve

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 15:38
Foto ilustrim

Një person ka vdekur dhe janë konfirmuar edhe 139 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë shëruar 239 pacientë.

Në përgjithësi në Maqedoni të Veriut janë infektuar 12.217 pacientë, ndërsa 530 prej tyre kanë përfunduar me fatalitet. Janë shëruar 8487 persona, ndërsa janë 3200 raste aktive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat