Shkup, protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

Maqedonia

Shkup, protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 20:02
Protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

Përsëri protestues në rrugë kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike.

Protestat kanë filluar rreth një orë më herët me marshe nëpër rrugët e Shkupit dhe të Tetovës.

Ata nuk do të rreshtin së kërkuari që zëri i tyre të dëgjohet dhe t’i hapet rrugë dialogut me institucionet kompetente për të arritur një zgjidhje të pranueshme.protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat