Policia zbulon 22 emigrantë në Veles

Maqedonia

Policia zbulon 22 emigrantë në Veles

Më: 17 shtator 2020 Në ora: 13:42
Foto Ilustrim

MPB informon se mbrëmë në Veles rreth orës 20:40 pranë hekurudhës Gjevgjeli-Shkup, nëpunësit policor kanë gjetur 22 persona emigrantë, midis të cilëve edhe dy adoleshent.

Sipas informatave të MPB-së, prej emigrantëve 10 janë nga Banglladeshi, shtatë nga Pakistani dhe pesë nga Afganistani.

Ato u janë dorëzuar nëpunësve policor nga Qendra rajonale për punë kufitare Jug dhe do të dërgohen në Qendrën tranzituese Vinojug-Gjevgjeli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat