Petrevski: Reformat në sistemin e pensioneve do të ndikojnë në deficit buxhetor

Maqedonia

Petrevski: Reformat në sistemin e pensioneve do të ndikojnë në deficit buxhetor

Më: 17 shtator 2020 Në ora: 15:43
Blagica Petrevska

Reformat në sistemin e pensioneve do të ndikojnë në deficitin buxhetor, thotë Blagica Petrevska nga “Finance Think”. Ajo mes tjerash bën thirrje për analizë të mirë të çfarëdo reforme.

“Apelojmë që para se të bëhet ndonjë hap, reforma duhet të mendohet mirë dhe të llogariten efektet. Jo vetëm për këtë dhe vitin e ardhshëm, por edhe për periudhë më të gjatë”, tha Petrevski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat