Shtip, një person është infektuar me coronavirus për herë të dytë

Maqedonia

Shtip, një person është infektuar me coronavirus për herë të dytë

Më: 17 shtator 2020 Në ora: 16:33
Foto Ilustrim

Në Shtip për herë të dytë regjistrohet rast kur një pacient i shëruar nga Covid-19 infektohet përsëri.

Një burrë nga Shtipi është i infektuar me coronavirus për herë të dytë. Burri i infektuar punon në një dyqan me rroba.

Drejtoresha e Qendrës për Shëndet Publik – Shtip, Marija Dimitrova, shpjegon se ai ishte pozitiv disa muaj më parë, ndërsa ai u zbulua gjatë testimit masiv në konfeksionet e tekstilit.

Herën e parë ai ishte asimptomatik, por këtë herë ai tregoi simptoma më të lehta, pas së cilës ai u testua dhe doli pozitiv.

Rasti i parë i përsëritjes së sëmundjes u regjistrua në një burrë 46 vjeç, i cili pasi u shërua, u infektua nga “grupimi i tekstilit” disa muaj më vonë dhe përfundoi në spital.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat