KRRE me subvencione për rrymën për familjet me nevojë

Maqedonia

KRRE me subvencione për rrymën për familjet me nevojë

Më: 17 shtator 2020 Në ora: 16:52
Foto Ilustrim

Komisioni Rregullator i Energjisë po kërkon mundësi, që në periudhën në vijim kategoritë e cenueshme të qytetarëve të përdorin ndihmë financiare shtesë, për mbrojtjen nga varfëria energjetike.

Rregullatori tashmë ka pasur disa takime me sindikatën dhe OJQ-të, me qëllim gjetjen e zgjidhjeve afatgjata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat